Tektura falista

Ustaw kierunek malejący
 1. tekturowe przekladki 3-warstwowe
  Przekładki tekturowe 3-warstwowe
  0,85 zł za sztukę (netto)
  Przekładki tekturowe 3-warstwowe
  Przekładki tekturowe 3-warstwowe
  0,85 zł za sztukę (netto)
 2. tekturowe przekladki 5-cio warstwowe
  Przekładki tekturowe 5-warstwowe
  1,45 zł za sztukę (netto)
  Przekładki tekturowe 5-warstwowe
  Przekładki tekturowe 5-warstwowe
  1,45 zł za sztukę (netto)
 3. Przekładka 1430x830
  Przekładka 1430x830
  3,53 zł za sztukę (netto)
  Przekładka 1430x830
  Przekładka 1430x830
  3,53 zł za sztukę (netto)
 4. Przekładka 1440x880
  Przekładka 1440x880
  4,05 zł za sztukę (netto)
  Przekładka 1440x880
  Przekładka 1440x880
  4,05 zł za sztukę (netto)
Ustaw kierunek malejący
tektura falista trzywarstwowa i pięciowarstwowaTektura falista trzy- i pięciowarstwowa

Tektura falista

Tektura falista jest powszechnie stosowanym materiałem do produkcji opakowań, zabezpieczania produktów w czasie transportu w postaci przekładek, separatorów, wypełniaczy do kartonów i innych pojemników służących do transportu towarów. Produkowana jest w całości z papieru, który w większości przypadków wytwarzany jest z odzyskiwanego surowca (makulatury). Jest to jeden z niewielu materiałów, którego cykl życia jest bardzo długi. Papier służący do wytwarzanie tektury falistej podlega wielokrotnemu recyklingowi, a jego zastosowanie w zasadzie nie ma końca.Co sprawia, że ​​tektura falista nadaje się do recyklingu?

Tektura falista jest produkowana bez wybielaczy lub barwników, co dodatkowo zwiększa jej zdolność do recyklingu i zmniejsza wpływ na środowisko. Arkusze tektury falistej można tak łatwo utylizować, ponieważ ulegają biodegradacji, gdyż jest to produkt naturalny.

Mając na uwadze środowisko naturalne zespół Paxit przygotował tak ofertę, na tekturę falistą, aby w maksymalny sposób chronić zasoby naturalne. Materiał jaki jest proponowany całkowicie pochodzi z recyklingu: tektura falista trzy i pięciowarstwowa w arkuszach oraz tektura dwuwarstwowa w roli. Proponowany towar można wykorzystać jako przekładki paletowe na czas transportu, tak też zostały dobrane zaproponowane rozmiary. Tektura falista w roli może służyć jako materiał do zabezpieczenia podłogi , czy mebli w czasie malowania. Nadaje się doskonale jako materiał izolacyjny pod panele podłogowe, można ją również zastosować jako ochronę, przy zabezpieczaniu wyrobów pakowanych w kartony tj.: szkło, ceramika, różnego rodzaju naczynia, czy dzieła sztuki.

arkusze tektury falistej przekladkiTektura falista

Tektura falista stanowi wytrzymały oraz wszechstronnie używany materiał. Stosuje się ją do produkcji opakowań ochronnych czy zabezpieczeń przesyłek. Używana jest również w celu odseparowania od siebie delikatnych przedmiotów podczas transportu. Można ją ponownie wykorzystać lub poddać recyklingowi, dlatego uznaje się ją za jeden z najbardziej proekologicznych surowców. Dostarczamy wysokiej jakości tekturę falistą, wyprodukowaną przez sprawdzonych producentów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Jak powstaje nasza tektura falista?

Tektura falista wytwarzana jest w całości z papieru, gdzie bazą do jego produkcji jest makulatura, który może być wtórnie poddany recyklingowi. Jej cykl życia zależy więc przede wszystkim od kreatywności użytkownika – można praktycznie bez końca wykorzystywać ją do różnorodnych celów. Do jej produkcji nie stosuje się wybielaczy czy barwników, co dodatkowo korzystnie oddziałuje na naturalne środowisko, a także pozwala na zastosowanie tektury w różnorodnych branżach.

Współczesny świat dąży do ograniczenia ilości produkowanych tworzyw sztucznych i zastąpienia ich naturalnymi opakowaniami. Materiał na tekturę pierwotnie powstaje z naturalnych surowców, dlatego warto wprowadzić go do swojej działalności. Niepodważalnym argumentem przemawiającym za stosowaniem tektury falistej jest jej pełna biodegradowalność, dlatego można ją utylizować lub przetwarzać bez szkody dla otaczającej nas przyrody.

Gdzie stosuje się tekturę warstwową?

Wielowarstwowy papier stanowi doskonałą alternatywę dla plastikowej folii. Przede wszystkim karbowana tektura należycie zabezpiecza przed zarysowaniami, tworzy skuteczną barierę mechaniczną odporną na uderzenia, a także stanowi dobrze widoczne, wizualne odgraniczenie. Oprócz tego tektura wykazuje również wysoką odporność na ścieranie i zgniatanie. Kilka arkuszy ułożonych jeden na drugim może skutecznie uchronić przed złamaniem, obiciem czy stłuczeniem nawet bardzo wrażliwych przedmiotów, takich jak szkło lub ceramika. Sprawdzi się w magazynie, hurtowni, biurze, sklepie, a także w codziennym życiu.

Ważnym atutem jest także jej lekkość, przez co nie obciąża dodatkowo transportowanych paczek. Podkreśla się także jej pozytywny wpływ na świeżość przechowywanych produktów – nie wydziela niebezpiecznych, chemicznych związków, dlatego może być używana w kontakcie z żywnością. Dzięki swoim właściwościom karbowana tektura może posłużyć między innymi jako:

 • zabezpieczenie podłogi podczas malowania,
 • materiał izolacyjny pod panele czy płytki podłogowe,
 • przekładki paletowe,
 • separator dokumentów,
 • materiał ochronny do zabezpieczenia delikatnych przedmiotów w pudłach.
 • Zachęcamy do połączenia troski o naszą planetę z możliwością korzystania z funkcjonalnego materiału, jakim jest tektura falista.

Producent tektury falistej

W trosce o jakość oferowanych Państwu produktów bardzo starannie wybieramy swoich kooperantów. Tylko takie podejście gwarantuje najwyższą jakość oferty firmowanej marką Paxit. Producentem tektury falistej, stosowanej do wypełnienia wolnych przestrzeni w opakowaniu lub zabezpieczania samej przesyłki, jest cieszący się dużym uznaniem i doświadczeniem w tej branży Netbox. 
Tektura falista, ze względu na szerokie zastosowanie, jest najbardziej rozpowszechnionym materiałem stosowanym do pakowania. W zależności od potrzeb stosujemy tekturę trzy lub pięciowarstwową. Ma ona szerokie zastosowanie przy produkcji opakowań wykorzystywanych przez firmy kurierskie i logistyczne. Małe i duże sklepy z branży e-commerce nie mogą się obejść bez opakowań z tektury falistej. Jest to materiał w całości nadający się do recykilingu, dzięki czemu tektura jest tak chętnie wykorzystawana do produkcji opakowań.
 
W e-sklepie Paxit znajdą Państwo arkusze tektury falistej w powszechnie stosowanych rozmiarach, dopasowanych zarówno do EURO palet jak i mniejszych gabarytów.

Zapraszamy do składania zamówień na produkty z asortymentu Paxit.

© 2024 Paxit. All rights reserved.